Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku

ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel. 77-4182341, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.psp1.kluczbork.pl

Historia

Nasza szkoła rozpoczęła działalność zaraz po zakończeniu II wojny światowej w bardzo trudnych warunkach lokalowych i materialnych. W wyniku licznych remontów i rozbudowy w latach 1985-88, 2004 uzyskała teraźniejsze, nowoczesne oblicze. Obecnie przyciąga uczniów wieloletnią tradycją bardzo dobrej opinii wynikającej ze wspaniałych wyników w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także świetnej organizacji pracy uczniów i nauczycieli.

Położenie

Szkoła usytuowana jest w budynku z dala od ruchu ulicznego, w spokojnej i zielonej okolicy w centrum Kluczborka. Sąsiedztwo parków, zielonych zakątków, ogródków sprzyja organizacji ciekawych zajęć na świeżym powietrzu.

Patron

Jan Dzierżon wybitny badacz i znawca pszczół urodził się W 1811 r. w Łowkowicach koło Kluczborka. Już za życia zdobył międzynarodową sławę i rozgłos. Odkrył dzieworództwo pszczół i skonstruował nowoczesny rozbieralny ul o ruchomych plastrach, którego rozpowszechnienie było rewolucją w pszczelarstwie. Nazywano go „ Księciem Pszczół” i „ Kopernikiem Ula”. Był niekwestionowanym autorytetem, członkiem licznych towarzystw naukowych. Jest przykładem pracowitości, uporu w dążeniu do celu, otwartości umysłu.

Czego nauczamy

W naszej szkole przekazujemy swoim uczniom, nie tylko wiedzę ale radość życia, szacunek dla drugiego człowieka oraz do tradycji.Uczniowie naszej szkoły biorą udział w wielu konkursach i zawodach, organizują i uczestniczą w pokazach tanecznych, teatralnych i muzycznych. Nawiązują bogate kontakty z rówieśnikami z zagranicy, wyjeżdżają na spotkania do Hiszpanii, Turcji, Francji, Anglii, Rumunii, Portugalii, poznają kulturę i obyczaje poszczególnych regionów Europy. Dzięki tym kontaktom szerzej mogą spojrzeć na świat, łączyć wiedzę z przyjemnością, przełamywać bariery pomiędzy ludźmi.


                                


Projekt "Każdy może zostać Omnibusem" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 - Modernizacja treści i metod kształcenia.
Okres realizacji projektu - 01.08.2009r. - 30.09.2012r. Wartość projektu - 7 068 555,00 zł.