Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Bąkowie

ul. Kasztanowa 1, 46-233 Bąków
tel. 77-4174902, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ao.kluczbork.pl/psp.bakow/

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bąkowie  powstała zaraz po II wojnie światowej. Dawniej budynek szkoły mieścił się w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Dom Dziecka. Nowa szkoła powstała w 1965 roku i mieści się od tego czasu w budynku przy ulicy Kasztanowej. Z dniem 01.09.2004 r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bąkowie została przekształcona w Publiczną Szkołę Podstawowa z oddziałem przedszkolnym. W chwili obecnej w szkole uczą się uczniowie klas młodszych oraz znajduje się oddział przedszkolny. W szkole jest zatrudnionych dziesięciu nauczycieli, wszyscy posiadają wyższe wykształcenie oraz przygotowanie pedagogiczne. W szkole znajduje się 5 obszernych sal lekcyjnych, świetlica, biblioteka, oraz sala gimnastyczna. Atrakcją jest przestronna sala komputerowa wyposażona w stanowiska komputerowe z podłączeniem do internetu. Dzieci mogą korzystać z dobrze wyposażonych placów zabaw, jeden z nich otrzymała placówka w ramach rządowego programu „ Radosnej szkoły”.W szkole organizowanych jest wiele ciekawych imprez zarówno dla uczniów, jak i dla mieszkańców wsi. W roku szkolnym 2009/2010 przystąpiliśmy do realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Każdy może zostać Omnibusem”, w ramach którego uczniowie uczestniczyli w zajęciach „ Z językiem obcym na Ty” oraz „ Młody biznesmen”. Trenerami prowadzącymi zajęcia byli Magdalena Mazur/ moduł językowy w roku 2009/10,/Agnieszka Jagoda / moduł językowy w roku szkolnym 2010/11/, Małgorzata Narloch / zajęcia z młodego biznesmena w roku 2010/11/ oraz Anna Ostrowska / zajęcia z młodego biznesmena w roku 2011/12/.


                                


Projekt "Każdy może zostać Omnibusem" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 - Modernizacja treści i metod kształcenia.
Okres realizacji projektu - 01.08.2009r. - 30.09.2012r. Wartość projektu - 7 068 555,00 zł.