Blok D - Młody biznesmen

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dzierżona w Kluczborku

Młody biznesmen

Blok ten realizowany jest w dwuletnim cyklu. W szkole utworzone zostały dwie grupy. Celem zajęć w tym bloku jest kształtowanie umiejętności zarządzania własną karierą zawodową.  Uczniowie będą mieli okazję wykorzystać w trakcie zajęć m.in. symulacyjne gry internetowe, które umożliwią im  przygotowanie do umiejętnego  zarządzania, planowania, zlecania zadań, analizowania i komunikowania. Pod okiem doradców, podopieczni będą mieli okazję również poznać techniki autoprezentacji i negocjacji. Nauczą się tworzenia CV oraz pisania listów motywacyjnych.

Trenerzy

Wykaz trenerów 2009/2010

Ewa Bar
Mariola Bużowicz – Celna

Wykaz trenerów 2010/2011

Ewa Bar
Mariola Bużowicz – Celna
Natalia Liśkiewicz

Wykaz trenerów 2011/2012

Ewa Bar
Mariola Bużowicz – Celna
Natalia Liśkiewicz

Nasza firma

Uczniowie uczestniczący w projekcie „Każdy może zostać Omnibusem” w bloku tematycznym „Młody biznesmen”, postanowili założyć własną firmę i sprzedawać własnoręcznie wykonane produkty, podczas kiermaszu bożonarodzeniowego. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Pierwszą decyzją właścicieli firmy było wykonanie ulotek, banerów i plakatów reklamowych. Następnym krokiem było przygotowanie ozdób i kartek przeznaczonych na sprzedaż. W produkcji pomagali dzieciom rodzice, którzy zostali zaproszeni na zajęcia. Efekty pracy były oszałamiające. Z makaronu, wstążek, brokatów, kolorowych papierów powstały cudowne ozdoby.

Czytaj więcej...

Wycieczka „Szlakiem starych zawodów”

14 listopada 2011 r. uczestnicy projektu „Każdy może zostać Omnibusem” w blokach tematycznym „Młody biznesmen” i „Od matematyki do przyrody” odwiedzili piękną
i malowniczą wioskę Kuniów. Pan Wojciech Fudala, sołtys wsi, oprowadził dzieci po zabytkowej kuźni i piekarni. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali jak z kawałka metalu kowal potrafił „wyczarować” podkowę. Nasz przewodnik pokazał także podstawowe narzędzia, jakimi posługiwano się w kuźni. Największe zainteresowanie wzbudziło ogromne kowadło i bardzo ciężkie młoty. W piekarni dzieci zobaczyły wielki piec, w którym można jednocześnie upiec około 40 chlebów.

Czytaj więcej...

Wycieczka do KFC we Wrocławiu

Uczestnicy zajęć bloku D „Młody biznesmen”- grupy Pani Ewy Bar i Pani Marioli Bużowicz-Celnej na zakończenie realizacji projektu udały się na wycieczkę do KFC. Spotkanie przygotował i przeprowadził przedstawiciel firmy Pan Tomasz Bar.

Czytaj więcej...


                                


Projekt "Każdy może zostać Omnibusem" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 - Modernizacja treści i metod kształcenia.
Okres realizacji projektu - 01.08.2009r. - 30.09.2012r. Wartość projektu - 7 068 555,00 zł.