Blok B - Od matematyki do przyrody

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Mikołaja Kopernika
w Kujakowicach Dolnych

Wycieczka po Borach Stobrawskich

Swoją wiedzą o lesie i o wszystkim co z tym związane, w praktyczny sposób dzieci mogły zweryfikować podczas wyjazdu do gospodarstwa agroturystycznego, a co za tym idzie w czasie wycieczki po Borach Stobrawskich, które w części przynależą do tego gospodarstwa. Spacerując po lesie w obecności gospodarza i znawcy lasu dzieci rozpoznawały drzewa, krzewy po liściach i owocach, obserwowały owady i drobne zwierzęta, zbierały materiały do albumów. Po powrocie z lasu dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt.” Od ziarenka do bochenka” i samodzielnie piekły ciasteczka z mąki orkiszowej. Wiele czasu spędziły też na powietrzu w obecności zwierząt domowych: konia, kozy, świnek wietnamskich, kotów i psów, bawiąc się z nimi i zdobywając wiedzę na ich temat.
Podczas drugiej wycieczki w to samo miejsce znowu odwiedziliśmy las, by zebrać materiały potrzebne do wykonania świątecznych stroików. Dzieci przyniosły wierzbowe gałązki, szyszki, które w połączeniu z suszonymi kwiatami i bibułką przyczyniły się do powstania ozdób bożonarodzeniowych. W grupach zapoznawały się też z domowym sposobem robienia świec, a potem pod okiem gospodyni próbowały tego dokonać same. Zarówno stroiki jak i świeczki dzieci zabrały ze sobą do domów.


                                


Projekt "Każdy może zostać Omnibusem" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 - Modernizacja treści i metod kształcenia.
Okres realizacji projektu - 01.08.2009r. - 30.09.2012r. Wartość projektu - 7 068 555,00 zł.