Blok A - Z językiem obcym na Ty

Publiczne Gimnazjum Nr 5 im. Mikołaja Reja w Kluczborku

Z językiem obcym na Ty

Kuzynka od uczennicy PG 5 Magdy Skarbek (rodowita amerykanka z Illinois, USA) na prośbie lektora przeprowadziła dla uczestników projektu ciekawą poznawalną  lekcję . Na początku ona przestawiła projekt o USA, Waszyngtonie i Nowym Yorku a także o mieście  w którym urodziła sie. Pod koniec lekcji  organizowała różne grę i konkursy na podstawie przekazanej  informacji. Z relacji uczniów wynika,  że lekcja bardzo im się  spodobała.

W grudniu uczestniki projektu "Każdy może zostać Omnibusem” wzięli udział u warsztatach w szkole językowej Hellen Doron. W ramach warsztatów uczniowie mieli zajęcia z native speakerem, aktywnie posługiwali się nabytymi dotychczas umiejętnościami komunikacji w języku angielskim, a także dowiedzieli się na czym polega nauka języka angielskiego Metodą Callana i jak to faktycznie działa.

W ramach projektu unijnego -  Każdy może zostać Omnibusem- "Z Jeżykiem Obcym na Ty" uczniowie PG Nr 5  pod opieką pań pojechali na wycieczkę do kina Helios w Opolu.  Oglądanie 3D filmu "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" w wersji anglojęzycznej sprawiło wielkie wrażenie, iż natychmiast  po zakończeniu filmu  dzieci zaczaili  go aktywnie omawiać oraz zrobili sobie pamiątkowi zdjęcia z piratami.

Dnia 01.12.2011 roku grupa uczniów pod opieką pani Marioli Sobeckiej – Drozda oraz pani Zoryany Syrotyuk wzięła udział w wycieczce do kina Helios w Opolu. Uczniowie mieli możliwość oglądnięcia filmu Saga Zmierzch: Przed Świtem. Część 1 w wersji anglojęzycznej. Z relacji uczniów wynika, iż film cieszył się dużym zainteresowaniem i nie mogą doczekać się kolejnej części.

Uczestniki projektu Omnibusa na spotkaniu z  panią  Rachel (native speakerem) w wesoły sposób praktykowali komunikatywne umiejętności. Każdy przedstawił się , opowiadając innym o sobie, swojej rodzinie, hobby ta szkolnym życiu, a później brał udział u rożnego rodzaju quizach używając wyłącznie jeżyka angielskiego.

Walentynki 2011

Wigilia 2010


                                


Projekt "Każdy może zostać Omnibusem" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Priorytet III - Wysoka jakość systemu oświaty. Działanie - Poprawa jakości kształcenia. Poddziałanie 3.3.4 - Modernizacja treści i metod kształcenia.
Okres realizacji projektu - 01.08.2009r. - 30.09.2012r. Wartość projektu - 7 068 555,00 zł.